Blog

Na czym polega ship service

Czy płynąłeś kiedyś statkiem? Zastanawiałeś się wówczas nad bezpieczeństwem takiego rejsu? Na pewno tak. Jeżeli wygląd zewnętrzny statku nie pozostawiał nic do życzenia, na pewno byłeś o to spokojny. Świadczyło to o tym, że remonty statku zostały prawidłowo wykonane. Remonty takie przeprowadzają firmy z sektora ship service. Zależnie od wieku statku i stopnia jego eksploatacji, remont może być mniej lub bardziej zaawansowany. My przedstawiamy najważniejsze czynności, wchodzące w jego skład.

Prace mechaniczne – sercem każdego statku jest maszynownia. Znajduje się w nim całe oprzyrządowanie, począwszy od silnika, poprzez wiele innych systemów sterowania statkiem oraz opuszczania kotwic. Silnik statku składa się z olbrzymiej ilości przekładni, kół zębatych, tłoków i cylindrów. Do prawidłowego i niezawodnego działania silnika, bardzo ważne jest dokładne spasowanie wszystkich tych elementów, ich ciągłe smarowanie oraz zapewnienie właściwej kompresji. Po określonym przebiegu, silnik statku wymaga wymiany oleju, filtrów oraz podzespołów. Tym właśnie zajmują się firmy ship service. Doświadczeni mechanicy rozbierają silnik część po części. Każdy element poddawany jest dokładnej kontroli i jeśli coś wzbudza niepokój mechaników, zostaje wymienione na nową część. Dzięki takim pracom silnik pracuje równo, jest ekonomiczny i pozwala rozwijać maksymalne prędkości, gwarantując punktualne dotarcie do celu.

ship service szczecin

Prace w zakresie ship service

Prace rurarskie – statek w pewnym stopniu przypomina budynek mieszkalny. Znajdują się w nim pomieszczenia o podobnych funkcjach co w domu. Na statku istnieją również bliźniacze instalacje. Zajmują się one dostarczaniem wody, pary oraz paliwa do poszczególnych sektorów. Instalacje z rur stalowych również wymagają kontroli. Poszczególne elementy, takie jak kolana, trójniki oraz zawory mogą z czasem korodować i stawać się nieszczelne. W efekcie ciśnienie w instalacji spada, doprowadzając do wycieku. Remonty statków to kontrola takich instalacji, ich odnawianie oraz wymiana elementów na nowe.

Prace hydrauliczne – instalacje hydrauliczne są bardzo ważne na statkach. Hydraulika na statku odpowiada za sterowanie windami, siłownikami, pomostami, wciągarkami i wieloma innymi urządzeniami. Instalacje hydrauliczne wykonywane są zarówno z rur, jak również elastycznych węży, które z czasem mogą tracić elastyczność i wymagać wymiany na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *