Blog

Prace składające się na remonty statków

Podoba Ci się praca z wielkimi statkami? Lubisz te stalowe konstrukcje, które powoli i majestatycznie poruszają się po wzburzonych wodach mórz i oceanów? Jeśli tak, to praca w firmach ship service jest idealną dla ciebie. Co musiałbyś robić, jeśli przyjmiesz się w jednej z takich firm? Przedstawiamy wybrane usługi z ich bogatej oferty.

Atestacja sprzętu ratunkowego – ship service to nie tylko remonty statków. To również prace związane z kontrolą sprzętu ratowniczego. A ten jest bardzo ważny na każdym statku. Łodzie i szalupy ratunkowe, samopompujące się tratwy i pontony, a także kamizelki i koła ratunkowe. Aby sprzęt zapewniał bezpieczeństwo, musi być okresowo sprawdzany i atestowany. Dotyczy to również gaśnic przeciwpożarowych, koców oraz pozostałego wyposażenia ratunkowego, obecnego na statku. Do przeprowadzenia takich atestacji firma powinna posiadać niezbędne uprawnienia nadane przez organ nadrzędny.

ship service szczecin

Chłodnictwo i klimatyzacja – statek można obrazowo porównać do wielkiej stalowej puszki. Łatwo sobie wyobrazić co się dzieje wewnątrz niej, kiedy statek pływa w gorącym klimacie. Sprawne i wydajne układy klimatyzacji są niezbędne do pracy na statku. Nie mniej ważne są układy chłodzące – odpowiadają one za utrzymanie niskich temperatur w statkach chłodniach, zajmujących się transportem ryb i owoców morza. Są to bardzo duże i skomplikowane instalacje. Prawidłowość ich działania zależy od wielu elementów. Począwszy od szczelności instalacji, aż do wymaganej ilości czynnika chłodzącego. Remonty statków obejmują zatem wykonanie prób szczelności, czyszczenie poszczególnych elementów, wymianę lub uzupełnienie czynników chłodzących.

Mocowania ładunków – dla bezpiecznego rejsu olbrzymie znaczenie ma właściwe wyważenie statków. Realizuje się je poprzez prawidłowego rozmieszczenie ładunku i jego przymocowanie. Liczne przechyły statku nie mogą powodować, że kontenery będą się przemieszczać po pokładzie lub pod nim. Mocowania nie mogą być skorodowane i chwiejne. Remonty statków dużą uwagę poświęcają właśnie im, gdyż to właśnie od nich zależy możliwość bezpiecznego przymocowania ładunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *